Мітинг-реквієм пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр.

28 листопада у Тернополі священнослужителі відслужили панахиду за замученими голодом українцями. На Театральній площі відбувся мітинг-реквієм, а також акція «Запали свічку». Тернополяни виклали лампадки у формі хреста і запалили свічки. У 16:00 всі присутні приєдналися до всеукраїнської хвилині мовчання.

«Світ пережив дві світові війни. Багато наших істориків стверджують, що Україна пережила вже і третю – це був Голодомор. Молю Бога , щоб ніколи не повторилася ця трагедія на території України і ніде в світі», – зазначив перший заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Іван Крисак. 

p1250363

«Щороку зустрічаємося на Майдані, щоб вшанувати пам’ять українців, яких убив кремлівський режим. Щорічно замислюємося над тим, що призвело тоді до колосальної трагедії, в якій загинули мільйони людей. Неможливо оцінювати Голодомор як самостійне явище. Це була лише ланка знищення української нації, яка тривала сотні років. Особливу активність це набуло починаючи з 1917 року. Саме тоді комуністично-більшовицький режим напав на Україну. Дотепер пересічні українці навіть не знають, що були сотні і тисячі повстань, які відбувалися в Україні. Сотні й тисячі людей об’єднувалися в партизанські, повстанські загони і пручалися діям режиму. У період з 1917 до 1930 рік таких повстань було більше 10 000, а в 1932 році – понад півтори тисячі, 15 з них були особливо масовими. У 30-х роках були споруджені на українських кривавих грошах найбільші промислові об’єкти радянської економіки. Був побудований найбільший в Європі Миколаївський елеватор як насмішка над українським народом. Досі Росія не визнала Голодомор геноцидом, тим самим підтверджуючи, що вона є спадкоємцем організаторів і виконавців терору над українським народом », – зазначив заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра

p1250343

З Театральній площі колона людей пішим ходом вирушила до пам’ятника жертвам Голодомору 1932-1933 років, який розташований біля церкви Різдва Христового. Там представники духовенства відправили поминальну молитву. Відзначимо, напередодні пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 рр. в Тернопільській облдержадміністрації представили виставку за матеріалами Українського інституту національної пам’яті «Опір геноциду». На фотодокументальних стендах представлені раніше засекречені матеріали щодо масштабів опору українського народу проти комуністичного режиму.