Вечір пам’яті отця-митрата Миколи Шаварина з нагоди 100-ї річниці від дня народження.

3 вересня о 13.00 в Українському домі «Перемога» відбувся вечір пам’яті отця-митрата Миколи Шаварина з нагоди 100-ї річниці від дня народження. В програмі взяли участь родина отця-митрата М.Шаварина, народний аматорський хор національно-патріотичної пісні «Заграва», студенти-семінаристи та інші.

Організатори заходу – Управління культури і мистецтв Тернопільської міської ради, Палац культури «Березіль» ім. Л.Курбаса за участю Конгресу українських націоналістів, ТО «Всеукраїнська ліги українських жінок».

Історична довідка.

Микола Шаварин – священик Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ Митрофорний протоірей. Переживши найбільші військові баталії людства, чотири окупаційні режими, ліквідацію і відродження УГКЦ, віхи національно-визвольної боротьби і поневіряння в радянських таборах, уже в похилому віці став активним творцем Української державності.

Уродженець села Качанівка Підволочиського району, Микола Шаварин здобував освіту в Тернопільській українській гімназії та гімназії ім. Ю. Словацького, після чого поєднав свою долю з пастирською діяльністю, вступивши  до Львівської богословської академії. Восени 1944 року був висвячений на священика Генеральним вікарієм Львівської архієпархії УГКЦ єпископом Микитою Будкою. Незважаючи на переслідування радянським режимом, він залишився вірним церкві.

Священик більшу частину свого життя діяв у підпіллі, перебував на засланні за відмову зректися віри. Після повернення він працював спершу різноробочим, а згодом бухгалтером на підприємствах нашого міста. А на межі 80-90-тих років отець Микола Шаварин, незважаючи на свій похилий вік, став активним учасником легалізації УГКЦ, працював викладачем у Тернопільській вищій духовній семінарії імені Йосифа Сліпого. У 2000 році йому присвоєно титул «митрата» за заслуги перед Українською греко-католицькою церквою у справі відродження духовності і зміцнення віри в господа Бога мирян краю. За непоборну стійкість у вірі у часи підпілля Папа Римський Іван Павло ІІ відзначив його спеціальною медаллю та почесною грамотою. За вагомі особисті заслуги в боротьбі за відродження незалежності Української державності, відданість ідеалам свободи і демократії, багаторічну плідну громадську діяльність і з нагоди 65-річчя створення Української повстанської армії нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня. Отець Микола Шаварин (літ. псевд. Юрій Джура, Микола Береза, Михайло Справедливий, Сергій Кованько) був чудовим публіцистом, твори, якого друкували багато вітчизняних видань.

До кінця своїх днів отець Микола Шаварин залишався патріотом України, рідної землі і Тернополя!